1pxProdukt dnia
Zestaw MORINDA
Zestaw MORINDA
751,31 zł 644,53 zł
zestaw
Morinda Core MAX
Morinda Core MAX
200,68 zł
Zestaw Promocyjny 1
Zestaw Promocyjny 1
553,71 zł
szt
Zestaw Promocyjny 2
Zestaw Promocyjny 2
556,58 zł
zestaw
Zestaw Promocyjny 3
Zestaw Promocyjny 3
385,68 zł
szt
Zestaw Promocyjny 4
Zestaw Promocyjny 4
319,42 zł
szt
Zestaw Promocyjny 5
Zestaw Promocyjny 5
467,68 zł
szt
1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

 
1px Morinda to Noni

Skąd wzięło się noni?

Współczesna historia historia tej wyjątkowej rośliny ma swój początek na Tahiti. Na początku lat 90 ubiegłego stulecia, dwóch młodych amerykańskich biochemików: John Wadsworth i Stephen Story poszukiwali rośliny, która w sposób naturalny, pozytywnie wpływałaby na ludzkie ciało. Opierając się na wcześniejszych przekazach i nielicznych wówczas badaniach rośliny Morinda Citrifolia, zdecydowali o podjęciu dalszych badań. W 1995 roku powstaje firma Morinda, którą tworzą wspomniani już biochemicy oraz Kerry Asay, Kim Asay i Kelly Olsen, którzy zapewnili niezbędny kapitał dla dalszego rozwoju firmy. Rok później wyprodukowany został pierwszy sok z owocu Morinda Citrifolia o nazwie Tahitian Noni® Juice.

Sok z noni. Historia Morindy

1. John Wadsworth i Stephen Story - założyciele Morindy. W 1996 roku wprowadzili na światowy rynek sok z noni.
2. Siedziba firmy w Provo, Utah (USA)
3. Biuro Morindy w Tokio 

Wprowadzenie go na rynek światowy, zapoczątkowało rozwój potężnego, wielomiliardowego przemysłu.
W pierwszym roku swojej działalności Morinda uzyskała przychód ze sprzedaży w wysokości 33 miliony dolarów. Finansowy sukces Morindy porównywalny z największymi tego świata, umożliwił Morindzie budowę własnej przetwórni na Tahiti i laboratorium, w którym do dnia dzisiejszego prowadzone są badania wyjątkowych roślin naszej planety. Morinda posiada zastrzeżoną prawem formułę produkcji soku. Jednak sława pierwszego produktu Morindy, stała się zachętą dla innych firm, które zamierzały odnieść podobny sukces. Aktualnie wiele firm próbuje kopiować sok Morindy, lecz walory tych produktów opierają się głównie na nazwie i badaniach przeprowadzanych wcześniej na autentycznym produkcie.

Sok z noni. Morinda

Przetwórnia Morindy na Tahiti. Zbiory owoców.

 

Sok z Noni w Polsce

Początek jego sprzedaży w naszym kraju to rok 2003. To bardzo ważny rok w historii Morindy. Opublikowano wówczas pierwsze testy kliniczne soku Tahitian Noni Original na ludziach. Po wieloletnich staraniach i spełnieniu szeregu rygorystycznych norm, Morinda uzyskała tytuł "Novel Food" dla wprowadzanych na europejski rynek produktów. Przyznawany przez Komisję Europejską tytuł, uzyskało zaledwie kilka firm z branży produktów żywnościowych. Aktualnie Morinda ma swoje biura w 70 krajach świata.

Sok z noni. Morinda lider na Rynku

Siedziba Morindy w Poznaniu

W związku z rosnącą sprzedażą produktów Morindy w Polsce, w roku 2010 otwarto siedzibę i biuro sprzedaży Morinda Polska. Sklep Nonibioactive.pl prezentuje szczegółowe informacje na temat noni, historii Morindy i wiele więcej. Sprzedaje także napoje bioaktywne Morindy, na zasadzie dropshippingu, współpracując z Morindą jako Niezależny Konsultant.

 

Badania Naukowe. Odkrycie irydoidów.

Jak już wspominaliśmy, Morinda jest jedyną firmą, która utrzymuje samodzielne laboratorium, w którym prowadzone są badania roślinnych skarbów naszej planety. W owocu morinda citrifolia odkryto wiele wartościowych składników bioaktywnych, wyodrębniono też cały szereg minerałów i witamin. Roślina zawiera proteiny i enzymy, różne makro i mikroelementy mogące pozytywnie wpływać na nasze zdrowie.
W roku 2009 naukowcy Morindy odkryli nowe wyjątkowe składniki  - irydoidy, które znajdują się zarówno w owocach, liściach i innych częściach rośliny. Co ważne, są to różne irydoidy. W ten sposób powstał sok - napój bioaktywny Tahitian Noni Pure, stanowiący mieszankę irydoidów 18 różnych irydoidów pochodzących z owocu i liścia noni. Zawiera on sumarycznie 72 mg irydoidów w 60 mililitrach napoju, podczas gdy pierwszy sok z noni zawierał ich tylko 30 miligramów i posiadał 12 różnych irydoidów.

Sok z noni. Morinda laboratorium.

Laboratorium Morindy w Provo, Utah

 

W świetle najnowszych badań, irydoidy są kluczowym składnikiem owocu noni i są wyznacznikiem jego jakości. Są one produkowane przez rośliny, jako część ich systemu obronnego i mogą dostosowywać się warunków środowiskowych, aby w bezpieczny sposób korzystnie wpływać na funkcjonowanie naszego organizmu. Noni określa się również jako roślinę adaptogenną, która posiada normalizujący wpływ na całe ciało. Adaptogeny pomagają organizmowi łatwo dostosować się do różnych wyzwań środowiskowych, na które codziennie jest narażony. Irydoidy są stabilne. W odróżnieniu od np. flawonoidów nie tracą nic ze swoich właściwości z upływem czasu i w trakcie przetwarzania. Więcej informacji na temat irydoidów prezentujemy na stronie "Działanie Noni".

Irydoidy w innych roślinach


Od czasu odkrycia irydoidów, Morinda nie ustaje w poszukiwaniu innych roślin, które zawierają irydoidy inne niż te zawarte w noni. Laboratorium firmy wyposażono w nowoczesne urządzenie, którego zadaniem jest wyszukiwanie tych najpotężnych fitoskładników w różnych roślinach. Mniejszą ich ilość odnaleziono w liściu oliwki (Olea europaea), owocach borówki amerykańskiej (Vaccinium corymbosum), w żurawinie (Vaccinium macrocarpum) oraz w dereniu jadalnym (Cornus mas). Dzięki połączeniu tych źródeł irydoidów, w 2012 roku powstał najpotężniejszy sok bioaktywny Core Max (wcześniej Thrive Max) zawierający aż 120 mg irydoidów w 60 mililitrach napoju. Core Max jest wyjątkowym produktem, który swoimi właściwościami wykracza ponad wszystko, co dostępne jest na rynku. John Wadsworth - Prezydent Morindy, który pokazał noni światu, skomentował pojawienie się Max'a słowami, że gdyby posiadał obecną wiedzę w roku 1996, rozpocząłby produkcję właśnie od tego soku.

To co ziemia oferuje najlepszego. Dowiedz się co to irydoidy i jakie rośliny je dostarczają oraz w jaki sposób powstał bioaktywny Core Max.

 

A.G.E. i skaner TrūAge.

Pod tymi dziwnie brzmiącymi nazwami ukrywa się przyszłość Morindy, a kto wie czy nie całego świata. Ostatnie lata to coraz szybszy rozwój nauki. Powstają nowe technologie i rodzi się wiedza z różnych dyscyplin naszego życia, której zasięg mimo nowoczesnych form przekazu, wydaje się być niedostępny dla wszystkich.
Wcale nie tak dawno, nie wiedzieliśmy przecież co to cholesterol, albo indeks masy ciała BMI. Dzisiaj ta wiedza jest już powszechnie dostępna.

Morinda od początku swojej działalności wprowadza innowacyjne rozwiązania w oparciu o najnowsze badania i technologie. Obecnie kontynuując działania w celu wsparcia naszego zdrowia w sposób naturalny, rozwija linię nowych produktów, które pozwolą nam żyć młodziej i dłużej.
Nie od dziś wiadomo, że styl życia i to jak się odżywiamy ma bezpośredni wpływ na długość i jakość naszego życia. Powinniśmy zatem posiąść odpowiednią wiedzę na temat funkcjonowania naszego organizmu i tę wiedzę wykorzystać.

Co to są zatem A.G.E.?
To końcowe produkty zaawansowanej glikacji (Advanced Glication End-Products). To związki, które tworzą się w naszym organizmie, kiedy nadmiar cukru łączy się z białkiem bez udziału enzymów (samoistnie). Glikacja to zjawisko pokrewne do karmelizacji. Obecny w naszej krwi cukier przyłącza się do białek, których w naszej skórze jest bardzo dużo. Nasze tętnice, nerki zostają "skarmelizowane" i tracą swe funkcje. A.G.E. zatem powodują przedwczesne starzenie się naszego organizmu i mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Więcej publikacji na temat A.G.E. znajdziecie Państwo w internecie, zwłaszcza na stronach anglojęzycznych.

Od kilku lat w nieodległej Holandii dr Andries Smit, dyrektor medyczny i założyciel firmy Diagnoptics oraz szef Oddziału Naczyniowej Centrum Medycznego Uniwersytetu w Groningen, konstruował urządzenie, które potrafiłoby w sposób szybki i wygodny badać poziom A.G.E w ludzkiej skórze. W roku 2012 powstał skaner TrūAge, który wykorzystując metodę fluorescencji, precyzyjnie i szybko (w niespełna 20 sekund) potrafi zmierzyć ilość związków A.G.E. w naszych tkankach i oszacować nasz wiek biologiczny. To rewolucyjne urządzenie jest odpowiedzią nauki na potrzebę badania poziomu AGE w sposób bezinwazyjny. W tym innowacyjnym projekcie również uczestniczyła firma Morinda, która wprowadziła skaner TruAge na światowy rynek.

Morinda. Skaner TruAge.

1. dr Andries Smit - wynalazca skanera TruAge.
2. skaner TruAge.
3. badanie poziomu A.G.E. i wieku biologicznego (pomiar trwa niespełna 20 sekund).
4. dobry wynik, czyli wiek biologiczny niższy od metrykalnego jest powodem do dumy. Zdjęcie z badań w trakcie 23 Finału WOŚP w Warszawie.

Posiadanie wiedzy na temat AGE i TrūAge i możliwość łatwego ich pomiaru, daje każdemu możliwość szybkiej reakcji na zachodzące w naszych organizmach zmiany. Wprowadzenie modyfikacji w naszym trybie życia i stosowanie produktów nowej linii Morinda Core, daje nam możliwość zmniejszenia TrūAge, i pozwoli nam żyć młodziej, dłużej.

 

Morinda. Lepszy sposób.

Od początku swojej działalności, Morinda promuje naturalne rozwiązania dla ochrony naszego zdrowia. Przemysł farmaceutyczny, dysponujący wyspecjalizowanymi komórkami marketingu, zachęca nas do stosowania cudownych pigułek na każdą dolegliwość. Aktualnie Polska jest liderem w Europie pod względem sprzedaży leków ogólnodostępnych. A przecież składniki leków nie są pochodzenia naturalnego i zwykle mają szkodliwe skutki uboczne. Niestety są również drogie. Firma Morinda, wierzy że ma lepszy sposób. Zobacz video.

Jeśli chciałbyś poddać się badaniu TruAge sprawdź harmonogram badań w Polsce na stronie:

TruAge Polska - Wiekbiologiczny.pl

lub napisz do nas wyślij e-mail

 

 

1px do góry
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl